Je li doista dozvoljeno zadržati ili kopirati gostove dokumente?


Jedan od upita naših članova je bio vezan i uz zadržavanje gostovih dokumenata do isplate smještaja u cijelosti ili što takodjer neki rade - fotokopiranje gostove putovnice na primjer, kako bi mu se odmah vratila i prijavilo ga se u miru kasnije. Pitanje vezano uz to smo poslali direktno MUP-u za službeni odgovor.

Postanite besplatno naš član kluba i pročitajte jeli doista dozvoljeno zadržati gostov dokument te pročitajte cijeli dopis koji smo dobili od MUP-a.

Učlanite se ovdje.

10 thoughts on “Je li doista dozvoljeno zadržati ili kopirati gostove dokumente?

 1. Poštovanje,
  s obzirom da sam nov u ovom poslu, kako sam shvatio, dovoljno je gosta online prijaviti
  naravno ako imate internet, izdati mu račun (naravno naplatiti ), zavesti u evidenciju prometa i
  to je to. Jeli potrebno još što od papirologije upisati?
  Hvala

  Pozdrav

 2. Pozdrav svima,

  gdje mogu kupiti obrazac prijave? U turistickoj zajednici ili mogu skinuti sa Interneta ?

  Posto prvi put iznajmljujem, dal onda te podatke sa obrazca prijave upisujem u Knjigu gostiju? To se takodjer moze voditi preko Interneta?

  Iskreno zahvaljujem.

 3. Opet mi je jedan pobjegao nakon višednevnog boravka,a naravno sam sam kriv jer mu nisam unaprijed naplatio.Ali upozoravam druge na njega,zove se:
  Vladimir Čavar,s područja Mostara,br.putovnice HR 003102005,rođen 19.2.1962

 4. Moj prvi kontakt s gostom koji prvi put dolazi izgleda ovako:
  – pozovem ga ili njih (ukoliko se radi o obitelji) u prostoriju za prijem gostiju. Ponudim napitak, voće …
  – ako se radi o gostima koji su prvi put u našoj kući zatražim dokumente, ispunjavam obrazac prijave
  u to vrijeme moj suprug ih informira o našem gradu, upozna sa popratnim sadržajima
  ( vrt, bazen, zajednički roštilj) objasni kako najbrže do plaže, trgovine itd.
  – odmah po ispunjavanju obrasca vraćam dokument, pišem račun i naplaćujem smještaj .
  Zašto ovo sve pišem? Zašto komplicirati sebi i gostu kad može sve biti čisto i korektno. Upoznali smo se, obavili sve što je potrebno, ostalo je samo se dobro odmoriti i zabaviti. Naši stari gosti su prezadovoljni, ne maltretiramo ih sa ponovnim davanjem dokumenata jer mi njihove podatke imamo memorirane u kompjutoru od prošle godine. Račun dođu platiti sami tijekom prvog dana.
  Ne znam koliko je to pametno i zakonito ali mi svoje goste savjetujemo da ne nose dokumente sa sobom ni u grad ni na plažu nego samo da kod sebe imaju od TZ-e potvrđenu prijavu iz koje je sve viidljivo

Odgovori

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.

Releated

Digitalizacija osnivanja tvrtki u Hrvatskoj

Ministarstvo gospodarstva, poduzetništva i obrta konačno je stavilo u pogon online osnivanje poduzeća (d.o.o. i j.d.o.o.) i obrta. Zove se Start i operativno ga je uspostavila FINA. Prema informacijama iz ministarstva, informacijski sustav Start pruža uslugu po modelu sve na jednom mjestu. Pojednostavljena usluga pruža pozadinsko objedinjavanje dosadašnjih koraka u samo jednom, uz dostupnost u […]

Koje porezne promjene nas očekuju u 2020.?

Koje porezne promjene nas očekuju u 2020.godini?

Koje porezne promjene nas očekuju u 2020.godini? Nova godina – sve se mijenja, pa tako i zakon. Što možemo očekivati u 2020. od nadležnih vlasti? Hoće li promjene biti pozitivne ili negativne? Kako za koga! Saznajte u nastavku  koje porezne promjene nas očekuju u 2020.godini!  Većinom svi pola puta kroz godinu doznamo promjene u plaćama, […]